Про «Clean Up»

«Clean Up* Australia» («Наведення ладу в Австралії») ─ це неприбуткова австралійська екологічна організація, яку заснували австралійці Ян Кірнан і Кім Маккей у 1989 році. Вона працює з метою укріплення відносин між громадськістю, бізнесом та урядом для боротьби з екологічними проблемами: сміттям, забрудненням води та кліматичними змінами. У 1990 році був започаткований День наведення ладу в Австралії ─ і цього Дня на прибирання вийшли 300 тис. добровольців. Починаючи з того дня, поступово все більше людей приєднувались до цієї орг

У 1993 році засновники «Clean Up Australia» звернулися до керівництва Програми ООН з навколишнього середовища (United Nations Environment Programme ─ UNEP) з пропозицією втілити ідею «Clean Up Australia» глобально. У результаті цього партнерства була утворена кампанія «Clean Up the World» («Наведення ладу на планеті»), яка мобілізує приблизно 35 мільйонів волонтерів у 120 країнах щороку, що робить її однією з найбільших екологічних кампаній у світі, створених за принципом співтовариства. UNEP допомагає розповсюджувати інформацію про кампанію та сприяє залученню учасників через ООНівську мережу.

«Clean Up the World» працює у шістьох регіонах світу на трьох мовах (англійській, французькій, іспанській) і користується підтримкою ООН. Союзником кампанії є наразі Всесвітня організація скаутського руху.

Кампанія «Clean Up the World» об’єднує підприємства, громадські групи, школи та уряди у низці заходів і програм, які поліпшують місцеве навколишнє середовище. Хоча учасникам рекомендується проводити природоохоронні заходи близько до «Уїк-енду Всесвітнього наведення ладу» (завжди третій уїк-енд вересня), однак місцеві учасники заохочують проводити заходи протягом усього року.

Від Ботсвани до Болгарії, від В’єтнаму до Венесуели ─ добровольці з різних організацій приходять до своїх місцевих парків, пляжів, лісів і водних шляхів для проведення низки заходів, включаючи прибирання, посадку дерев, та просвітницьких акцій із загальною метою очищення, закріплення і збереження місцевого навколишнього середовища.

 

* Сlean up (англ.) ─ очищення, прибирання, наведення ладу.

https://r-tech24.de/review/vpn/