Про Рух “ЗА ЗАТИШНУ ЗЕМЛЮ”

Рух «За Затишну Землю» є продовженням руху «За чистий та зелений Київ», який було започатковано навесні 2007 року. Перша акція була проведена 3 травня 2007 року у Солом’янському ландшафтному парку міста Києва, після чого було проведено більше сорока локальних акцій у парках і зелених зонах міста Києва та чотири загальнокиївських.

Головною ідеєю від самого початку руху є відновлення спілкування людини із Землею, як запорукою життя, бо поки жива вона ─ живі і ми.

Відносячись до Землі як до неживої, людина сама мертвіє, спочатку духовно, а потім і…

Тому рух ЗЗЗ є закликом до всіх, хто вірить у те, що своїми власними силами можна багато чого змінити, об’єднавши зусилля в таких напрямках під гаслами:

1. Звільнимо Землю від сміття.

2. Повернемо Землі квітучу красу.

3. Захистимо та збережемо джерела та водойми.

4. Виховаємо в себе та в своїх дітей повагу та вдячність до рідної землі.

Рух ЗЗЗ ─ це постійна діяльність однодумців в екологічному напрямку. Ми вважаємо, що для покращення екологічного стану недосить декілька разів на рік зробити масштабні акції з прибирання, показати разовий результаті потім півроку спостерігати за тим, як знову накопичується сміття, знищується краса землі, знищуються джерела. Рух ЗЗЗ ─ це об’єднання будь-яких зусиль людства для того, щоб разом повернути землі затишність, а людині ─ спокій і радість існування на цій землі. ЗЗЗ передбачає різні дії: локальні акції з прибирання та благоустрою території будь-якого рівня на протязі року, захист та очищення водоймищ, будь-які громадські активності та неординарні ідеї екологічного напрямку, програми дитячого та дорослого екологічного виховання.

Але в рамках міжнародного проекту «Clean Up the World» рух ЗЗЗ передбачає також загальну всеукраїнську акцію на треті вихідні вересня, коли Україна об’єднає свої зусилля  більш ніж з 35 мільйонами громадян світу в поверненні Землі її чистоти та краси.

Символом руху була обрана квітка нарциса, тому що висаджується вона саме в середині вересня, коли у всьому світі стільки людей думають в єдиному напрямку та виходять одночасно щось зробити для рідної землі. Весною, пробившись з землі, що прокидається, ця квітка, посаджена під час світової акції, стане для українців одночасно спогадом про те, що вони вже щось зробили, і стимулом рухатись далі.

У першу чергу, наш Дім ─ це Земля, а не тільки власні маєтки, будівлі, квартири. Якщо вони будуть не на затишній землі, то і в них ніколи не буде справжнього затишку.

Гасло «За Затишну Землю» недаремно з’явилося саме на український землі, тому що саме тут Земля завжди була найбільш лагідна до людини і наші предки вміли бути вдячними їй своєю справжньою хазяйновитістю.

Тому я вірю, що мої співвітчизники як ніхто інший зроблять вибір За Затишну Землю.

 

Голова Руху ЗЗЗ
[highlight]
Для зв’язку з нами використайте форму нижче:[/highlight]

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Тема

Ваше повідомлення